Дома Трансфер зона Челзи донесе одлука за иднината на Закарија

Челзи донесе одлука за иднината на Закарија


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Челзи нема да го откупи Денис Закрија, кој пристигна на „Стенфорд Бриџ“ на позајмица од Јувентус.

26-годишниот играч за врска пристигна на „Стенфорд Бриџ“ од Јувентус во последните денови од летниот преодниот рок.

И покрај многуте повредени фудбалери во средниот ред Закарија не добива голема минутажа во Челзи.

Швајцарецот не е во плановите на тренерот, па Челзи нема да ја искористи опцијата за откуп и ќе го врати во Јувентус.

Јасно е дека за него во Јувентус нема место во моментов, па ќе мора на лето да си бара нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …