Дома Топ вести Челзи го „краде“ Мудрук пред носот на Арсенал

Челзи го „краде“ Мудрук пред носот на Арсенал


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи се вклучи во трката за украинската ѕвезда, Микаило Мудрук и е спремен да го „украде“ пред носот на Арсенал.

Арсенал веќе подолго време преговара со Шахтјор и истпрати две понуди, последната од 70 милиони евра, но не успеа да постигне договор со украинскиот тим.

Сега во трката се вклучи и Челзи, кој е спремен да го задоволи финансиските барања на Шахтјор и да го доведе Мудрук на „Стенфорд Бриџ“.

Фудбалерот има договор со Арсенал, но нема уште долго да ги чека „топџиите“ особено што Челзи е спремен да му понуди повисока плата.

21-годишниот крилен фудбалер игра одлично оваа сезона и особено воодушеви со натпреварите во Лигата на шампиони, па според експертите тој е идната ѕвезда на светскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Братот на Лео Меси, …