Дома Трансфер зона Челзи ангажираше нов голман

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Фулам, Маркус Бетинели.

Бетинели ќе биде трета опција меѓу диреците, после Менди и Кепа, и доаѓа на местото на ветеранот Кабаљеро, кој го напушти клубот.

Искусниот голман една деценија беше дел од тимот на Фулам каде не беше редовно прв избор, а со Челзи потпиша двегодишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…