Дома Фудбал Останато Чави ја продолжи вербалната војна со Роналдо!

Чави ја продолжи вербалната војна со Роналдо!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Легендата на Барселона, Чави Ернандез ја продолжи вербалната „волна“ со Кристиано Роналдо и истакна дека според него Португалецот не ја заслужил „Златната топка“.

Според поранешниот шпански репрезентативец титулите кои Португалецот ги освои со Реал Мадрид и репрезентацијата, ја замаглија проценката на учесниците во гласањето.

„Сега се бројат големите трофеи, но имаше други години, кога не го користеа овој показател за да го прогласат најдобриот фудбалер. Лео Меси сеуште е најдобар и покрај трофеите кои некој друг ги освоил“, додаде Чави.

Минатиот пат кога Чави го „пецна“ Роналдо стигна експресен одговор од Португалецот, па останува да видиме дали ѕвездата на Реал и овој пат ќе спреми одговор за легендата на Барса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Суперѕвездата на Португалија…