Дома Фудбал Чави: Би сакал да се вратам, Барса е клубот на мојот живот

Чави: Би сакал да се вратам, Барса е клубот на мојот живот

Легендата на Барселона, Чави Ернандез ја заврши авантурата на клупата на каталонскиот гигант.

Чави призна дека сакал да остане во Барселона, но неговите зборови создале земјотрес.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Треба да знае дека ситуацијата е тешка. Има работи кои нема да бидат лесни. Дали ми е полесно? Не, затоа што сакав да останам, но ми кажаа дека не е возможно. Уште од првиот ден моите зборови предизвикаа земјотрес. Не знам зошто навистина“, кажа Чави.

Шпанецот останува легенда на Барса и не ја затвара вратата во иднина одново да го води клубот на неговиот живот.

„Да, би сакал да се вратам, зошто да не? Барселона е клубот на мојот живот. Уживав во ова искуство – исто така страдав, се разбира. Но, сакам да бидам во овој клуб и да работам за него“,  додаде Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…