Дома Видео Црвениот картон на Меси против Атлетик Билбао 🎥

Црвениот картон на Меси против Атлетик Билбао 🎥

Барселона вчера изгуби од Атлетик Билбао со 3:2.

Се очекуваше повеќе од Барселона, но Каталонците пропуштија прилика да освојат трофеј. Лионел Меси не е научен да губи, па во 120 минута намерно удри играч на Атлетик и доби директен црвен картон.

За Меси ова беше трет црвен картон во кариерата и прв кој го добива во дресот на Барселона после 753 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен,…