Дома Топ вести Цел стадион на Барселона и скандираше: Втора лига, олеее! 🎥

Цел стадион на Барселона и скандираше: Втора лига, олеее! 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Aтлетик Билбао го загуби вчерашниот натпревар од Барселона со 0:1, но навивачите на домашниот тим го привлекоа вниманието со своето шоу на „Камп Ноу“.

Навивачите прво подготвија лажни пари со кој асоцираа на најновиот скандал на каталонците со поткупот на судии. Но во таа насока беше и целосното навивање фановите на каталонскиот гигант.

Во еден момент од натпреварот целиот стадион скандираше „Сегунда олее“, асоцирајќи на најавите за исфрлање на Барселона во втората лига по скандалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …