Дома Фудбал Англија Цел Остров на нозе: Манчестер Сити се сели во Лондон

Цел Остров на нозе: Манчестер Сити се сели во Лондон

Манчестер Сити доживеа промени од корен кога на чело на клубот пристигна Таксиш Шинаватра, а потоа Бин Зајдед од Обединетите Арапски емирати.

Се почна со огромни вложувања, освоени се сите трофеи во Англија, но сите чекаат на највредниот, оној од ЛШ.

Во меѓувреме, „Граѓаните“ решија да направат досега невиден чекор за кој зборува цел Остров.

Сити пчамира да направи уште еден тренинг центар кој ќе се наоѓа во Лондон, за екипата подобро да се подготвува на југот на Англија.

Во клубот веруваат дека на тој начин би можеле да избегнат седење по хотелите кога ќе се подредат гостувањата во главниот град на Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…