Дома Трансфер зона Хрват може да биде нов тренер на Севиља?

Хрват може да биде нов тренер на Севиља?

Наследникот на Кике Санчез Флорес на клупата на Севиља би можел да биде хрватски стратег.

Шпанските медиуми пренесуваат дека прв кандидат за оваа функција е актуелниот тренер на Торино, Иван Јуриќ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Неговиот договор со овој италијански тим истекува на крајот на сезоната и тој ќе може слободно да избере нова работа.

Јуриќ на тој начин би се вратил во клубот за кој своевремено настапуваше од 1997 до 2001 година. Хрватскиот тренер го водеше Торино во претходните три сезони.

Досега како тренер работеше исклучиво во Италија каде раководеше и со Верона, Џенова, Кротоне и Мантова.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…