Дома Фудбал Англија Хорор повреда на Руи Патрисио, сите се молат за неговото здравје

Хорор повреда на Руи Патрисио, сите се молат за неговото здравје


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Волвс и Ливерпул синоќа го одиграа натпреварот од 29. коло во ПЛ каде гостите славеа со 0:1, а во завршницата на натпреварот беше видена тешка повреда на Руи Патрисио.

Голманот на Волвс се судри со својот соиграч Коуди при излегувањето да го одбрани ударот на Салах.

Долго му беше пружана помош, по што на носилки беше изнесен од теренот.

Сите се загрижени за Патрисио и се молат за неговото здравје. Се надеваме дека брзо ќе се врати помеѓу стативите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…