Дома Актуелно ХИТ ситуација: Голман си го проверуваше телефонот во – текот на натпреварот…(Видео)

ХИТ ситуација: Голман си го проверуваше телефонот во – текот на натпреварот…(Видео)

0

Несекојдневен детал беше забележан во бразилската фудбалска лига минатиот викенд.

Голманот на Атлетико Параненсе, Арбар Сантос стана вистински хит после еден детал од натпреварот против Атлетико Минеиро.

Имено, тој во текот на натпреварот ја искористи приликата додека неговата екипа беше во напад да го повери својот телефон!

Да, тој го зема телефонот и го проверуваше додека натпреварот беше тек.


Следете го Sportski.mk и на


Можеби се надеваше на повик од селекторот на Бразил Тите, а можеби и само „скролаше“ по Инстаграм за потоа да го врати телефонот зад голот.

На крајот неговиот тим беше поразен со 2:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

ВИДЕО: Дончиќ со фуриозен финиш донесе победа за Далас, Харден го уништи Кливленд

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа девет натпревари. Лука Дончиќ одново имаше одлична…