Дома Македонски спорт Мак ракомет Хендави не доби виза, Е.Пелистер без големото засилување гостува во Швајцарија

Хендави не доби виза, Е.Пелистер без големото засилување гостува во Швајцарија

Maкедонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер обезбеди осминафинале во Европската лига, но не ја знае позицијата со која ќе влезе во вториот ранг од натпреварување.

Утре битолскиот тим ќе го играљ натпреврот со Кадетен Шафхаузен и на ова гостување ќе патуваат ослабени. Поради повреди нема да играат Маџовски, Кушан, Кукуловсаки и Вегар, а најголем хендикеп можеби да биде отсуството на големото засилување Карим Хендави. Египетскиот голман не ја доби потребата виза за патуање во Швајцарија па нема да може да патуива.

Е.Пелистер денес со лет до Цирих ќе пристигне во Швајцарија. Утре наутро ќе го има единствениот тренинг пред натпреварот.

Во случај на победа на Е.Пелистер и пораз на ГОГ Гудме на гости кај Рајн Некар македонскиот претставник ќе се искаќи на второто позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров го објави поширокиот список за натпреварите со Финска и Швајцарија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија Кирил Лазаров го објави поширокиот спсиок за …