Дома Останати Авто Мото Хамилтон: Среќен сум што сум жив, коронавирусот не е шега

Хамилтон: Среќен сум што сум жив, коронавирусот не е шега

Луис Хамилтон поради коронавирусот пропушти една трка, а после последната која ја возеше порача дека никогаш не бил толку истрошен.

„Физички чувствував големи последици. Мислам дека никогаш не сум бил вака истрошен. Телото не ми беше добро, но успеав да издржам. Искрено, среќен сум што сум жив. Коронавирусот не е шега и никогаш не го сфаќав како такво нешто“, изјави Хамилтон.

Хамилтон оваа сезона беше најдобар и сосема заслужено стигна до седмата титула светски шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Oфицијално: Луис Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Луис Хамилтон конечно стави потпис на нов договор со Мерцедес. Британецот беше слободен во…