Дома Фудбал Англија Халанд постигна пет гола па си купи „ѕвер“ од три милиони евра

Халанд постигна пет гола па си купи „ѕвер“ од три милиони евра

Ерлинг Халанд имаше одличен настап против Лутон во кој постигна пет гола во победата со 6:2, а сега одлучи да се почасти со еден скапоцен автомобил.

Во прашање е Мерцедес АМГ (Мercedes AMG One) кој има вредност од 3.2 милиони евра.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Норвежанецот во својата колекција веќе има неколку скапоцени автомобили, а сега само ќе ја зголеми колекцијата.

Максималната брзина на овој нов автомобил на Халанд е 352 километри на час.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…