Дома Трансфер зона Халанд за 75 милиони евра може да се пресели во Премиер лигата?

Халанд за 75 милиони евра може да се пресели во Премиер лигата?

Норвешкиот репрезентативец Ерлинг Халанд е на метана голем број клубови ширум Европа и на Борусија сигурно нема да и биде лесно да го задржи.

Халанд претходниот зимски преоден рок пристигна во Борусија и една година подоцна се пишува за негово можно заминување. Во последно време се зборува за Челзи, се пишуваше дека Норвежанецот ќе биде мета на Челзи за летото, но сега пристигнува поинакви информации.

На Островот се пишува дека Роман Абрамович ќе испрати понуда од 75 милиони евра на адреса на „милионерите“.

Оливие Жиру веројатно ќе го напушти клубот во текот на јанаури, па затоа Челзи ќе побара засилување во нападот, Халанд е една од најголемите желби на Лампард.

Сепак, до потписот на Халанд ќе биде тешко да се дојде затоа што со неговото име се поврзуваа: Реал, Барселона, Милан, Јувентус, ПСЖ…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Џовани Ло Селсо беше на мета на Атлетико Мадрид уште во 2019 година кога блесна во Бетис. …