Дома Фудбал Англија Халанд го делат само шест гола да испише нова историја во Премиер лигата

Халанд го делат само шест гола да испише нова историја во Премиер лигата

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд е блиску да го собори рекордот за најбрзо постигнати 50 голови во Премиер лигата.

Норвежанецот во овој момент е на бројката од 44 гола на 41 одигран натпревар во најсилната англиска конкурнеција.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Со тоа, на Халанд му се потребни само уште шест гола да дојде до 50 гола. Многу е веројатно дека рекордот ќе биде срушен затоа што досегашниот рекордер Ендрју Кол до оваа бројка дојде со 21 натпревар повеќе (65).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…