Дома Видео Фудблер на Ле Авре тргна да се тепа со навивач затоа што беше критикуван 🎥

Фудблер на Ле Авре тргна да се тепа со навивач затоа што беше критикуван 🎥

Напаѓачот на второлигашот Калид Бутаиб предизвика голем инцидент откако сакаше физички да се пресмета со навивач на трибините.

При резултат 0:1 за противникот Бутаиб беше заменет во 61. минута. Навивачот од трибините очигледно го испровоцира, па тој тргна да се пресметува. Редарската служба спречи да дојде до поголем инцидент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…