Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фудбалот е повеќе од игра: Како навивачите на Финска вчера и помогнаа на лекарите?

Фудбалот е повеќе од игра: Како навивачите на Финска вчера и помогнаа на лекарите?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалскиот свет вчера беше во шок откако Кристијан Ериксен се сруши на теренот на натпреварот помеѓу Данска и Финска.

Овој момент се случи во финишот на првиот дел кога данскиот фудбалер падна на теренот и веднаш на сите и беше јасно дека нешто не е во ред.

Лекарите се погрижија од камерите да сокријат што се случува користејќи чаршафи додека на носилки го изнесуваа од теренот.

Во оваа ситуација јавноста посебно се воодушеви од навивачите на Финска. Една група навивачи која беше на трибината пред која се сруши Ериксен даде големо знаме на Финска за да го искористат додека играчот се изнесуваше од теренот.

Stižu zvanične informacije: Danci otkrili u kakvom stanju je Eriksen ovog jutra
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …