Дома Офсајд Фудбалер приведен откако се самозадоволувал гледајќи во сосетката

Фудбалер приведен откако се самозадоволувал гледајќи во сосетката

Фудбалерот на Анџерс, Фарид Ел Мелали вчера бил уапсен поради самозадоволување во јавноста.

Овој 22 годишен фудбалер изгледа на тој начин сакал да го прослави договорот со клубот кој го потпишал пред еден ден. Имено, Фарид го пријавиле соседите откако се самозадоволувал пред заградата гледајќи во девојка од соседството која се сончала во својот двор.

„Не бил агресивен и никого не провоцирал“, изјави адвокатката на фудбалерот, Сандра Ширак-Коларик.

По апсењето тој набрзо бил пуштен на слобода, но наскоро ќе мора да се појави пред. Најголем проблем за него е што ова не е првпат соседите да го пријават за иста работа. Претходно пред неколку месеци исто така бил пријавен, но тогаш немало сведок за да го потврди неговиот идентитет.

Инаку, тој за Анжерс пред прекинот на сезоната собра 486 минути во 11 настапи и постигна пет голови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Нејмар во љубовна врска со супер атрактивна Хрватка (ФОТО)

Бразилскиот фудбалер Нејмар и манекенката со хрватско потекло Наталија Барулиќ ја потврдиј…