Дома Луд Спорт Фудбалер осуден на доживотен затвор поради убиство

Фудбалер осуден на доживотен затвор поради убиство

Поранешниот италијански фудбалер и модел Џовани Падовано е осуден на доживотен затвор за убиство на својата поранешна девојка Алесандра Матеучи.

Падовани во август 2022 година пред нејзиниот дом во Болоња со чекан ја претепал до смрт својата девојка, манекенката Александра Матучи, која починала во болница.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Според сестрата на Александра, Стефанија, двојката имала кавга во јануари 2022 година, а откако ја прекинале врската, Падовани постојано ѝ досадувал со пораки и повици, поради што манекенката го пријавила во полиција поради малтретирање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Турскиот гигант Бешикташ го отпушти талентираниот 21-годишниот Емирхан Делибаш и тоа порад…