Дома Фудбал Англија Фудбалер на Јунајтед не гледал со едно око цело полувреме против ПСЖ

Фудбалер на Јунајтед не гледал со едно око цело полувреме против ПСЖ

Манчестер Јунајтед синоќа го победи Пари Сент Жермен на гости со феноменална партија на целиот тим.

Одлична партија одигра и 23-годишниот играч за врска Скот Мектоминеј, кој првото полувреме го одиграл со „едно око“.

„Играта на Скот во првото полувреме е уште поимпресивна ако се знае дека имаше само една контактна леќа. Не гледаше на едното око цело прво полувреме. Среќен сум што полека влегува во формата која го красеше на стартот во минатата сезона“, објасни Солскјер по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кварезма: Дубаи беше моја најголема грешка, сфатив дека не е се во парите

Португалецот Рикардо Кварезма е еден од најпознатите фудбалери во оваа земја, тој одигра 8…