Дома Фудбал Репрезентации Фудбалерот од кој Реал многу очекува имаше само еден точен пас – додавањето од центарот!

Фудбалерот од кој Реал многу очекува имаше само еден точен пас – додавањето од центарот!

Репрезентацијата на Бразил им приреди разочарување на своите навивачи откако доживеа елиминација уште во четвртфиналето на Копа Америка.

Бразилците беа елиминирани на пенали од Уругвај, а и неколку дена по поразот не стивнуваат реакциите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Еден од најкритиквуаните е Ендрик, младата ѕвезда која ќе го засили Реал Мадрид. Ендрик во овој натпревар имаше само едно прецизно додавање и уште само четири неуспешно. Единствениот успешен пас на Енрик му беше додавањето од центарот при изведувањето на почетниот удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…