Дома Фото Фудбалерот на Арсенал како да е во дневна соба, а не на фудбалски натпревар

Фудбалерот на Арсенал како да е во дневна соба, а не на фудбалски натпревар

Арсенал натпреварот од 1/16 финалето во ЛЕ го игра на неутрален терен и тоа во Грција.

Топџиите играат против Бенфика, а Александре Лаказет во моментот на пишување на овој текст беше на клупата.

Камерите во првото полувреме успеале да го фатат напаѓачот во прилично опуштена позиција.

Можеби не е разположен затоа што не игра, но затоа се погрижил да има максимално комфорна положба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…