Дома Фудбал Англија Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен картон, а неговиот тим Ливерпул одигра 1-1.

Нуњез заработи исклучување, откако беше испровоциран од Јоаким Андерсен, но дефанзивецот на Кристал Палас сега не може да спие мирно поради тоа.

Засилувањето на Ливерпул доби црвен картон, откако го удри Андерсен со глава поради провокација, асега дефанзивецот објави на социјалните мрежи дека добива закани по неговиот живот.

„Добив околу 300-400 пораки минатата ноќ. Разбирам дека го поддржувате вашиот тим, но не би било лошо да покажете почит кон другите, наместо да глумите опасни преку социјални мрежи“, напиша Андерсен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…