Дома Фудбал Франција Французите тврдат: ПСЖ го избра наследникот на Галтие!

Французите тврдат: ПСЖ го избра наследникот на Галтие!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Кристоф Галтие заминува од клупата на ПСЖ, голем број француски медиуми пренесуваат дека веќе е избран и неговиот наследник.

Заминувањето на Галтие од клупата на ПСЖ не е никакво изненадување тоа стана јасно уште во текот на сезоната кога клубот дожвеа рана елиминација од Лигата на шампионите уште во осминафиналето.

Галтие помина низ бурна сезона, а од Париз веќе се потврдени заминувањата на Меси и Рамос, па во новата сезона тимот ќе влезе со многу промени.

Од доаѓањето на катарските сопственици во клубот во 2011 година Галтие беше седмиот тренер.

Според најавире наследникот на Галтие ќе биде Јулијан Нагелсман кој би можел да биде потврден во наредните 24 часа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…