Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Франција минимално триумфираше над Австрија

Франција минимално триумфираше над Австрија

Франција многу потешко од очекувањата успеа да слави против Австрија со 1:0.

Австрија се покажа како тврд орев и пружи силен отпор. Франција од самиот старт се ободуваше да ја оправда фаворитската улога, а до водство стигна со автогол.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По еден центаршут на Мбапе во 38-та минута, несреќниот Вебер со глава си постигна автогол за водство на Франција од 1-0, што на крајот се покажа како конечен резултат.

Во целост Франција беше подобар противник и во второто полувреме создаде неколку шанси, но не успеа да постигне втор гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…