Дома Офсајд Фото: Победа, пиво, одличен ракомет и вистински убавици ја красеа „Загреб Арената“

Фото: Победа, пиво, одличен ракомет и вистински убавици ја красеа „Загреб Арената“

0

Нашата репрезентацијата ја однесе победата во натпреварот против Словенија на стартот (25:24), а покрај фантастичната атмосфера која ја создаваше „фалангата“ салата беше преполна со македонски, но и словенечки убавици.

Навистина, на трибините владееше прекраксна атмосфера, се пиеше пиво, прекрасни девојки во дресовите на своите репрезентации ја даваа својата поддршка, ракометарите прикажаа одличен ракомет, а што е најважно на крајот ние бевме тие кои се радувавме.
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Офсајд

Проверете

Иниеста: Оваа недела ќе ја објавам мојата одлука!

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека во следните денови и официјално ќе ја со…