Дома Луд Спорт (Фото) Нејмар ја претстави новата тетоважа

(Фото) Нејмар ја претстави новата тетоважа

0

Бразилецот Нејмар синоќа ја доведе Барселона до побеад над Лас Палмас.

Каталонците славеа со 4:1, а покрај хет-трикот, одличниот напаѓач му асистираше на Луис Суарез за гол.

На овој натпревар Нејмар ја претстави и новата тетоважа. Голот го прослави бакнувајќи го мускулот каде што стоеше новата тетоважа, а на раката му е нацртан ликот на неговата мајка.

Нејмар со овој потег и со тоа што носеше розови копачки им го честита Денот на мајката на својата мајка. Бразилскиот фудбалер на своето тело има голем број на тетоважи. Покрај ликот на неговата мајка, тука е и ликот на неговата сестра.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тикет на денот: Ова се нашите предлози!

Денес на програмата е 5-то коло од Лига Европа, па ќе се обидеме да им помогнеме на љубите…