Дома Фудбал Англија ФОТО: Мурињо позираше со новиот дрес!

ФОТО: Мурињо позираше со новиот дрес!

Жозе Мурињо денес и официјално беше промовиран во нов менаџер на Тотенхем, па Португалецот пристигна во базата на клубот и позираше со новиот дрес.

Тотенхем синоќа му врачи отказ на Маурисио Покетино. Аргентинецот го водеше тимот од 2014 година, но не успеа да освои ниту една титула иако го оствари најголемиот успев во историјата со пласманот во финалето од ЛШ.

Мурињо потпиша договор со „спарси“ до 2023 година и годишно ќе заработува помеѓу 13 и 15 милиони евра, што е двојно повеќе од Покетино.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Карло Анчелоти пове…