Дома Фудбал Останато ФОТО: Мбапе наградата за најдобар млад играч ја прослави со нов луд имиџ

ФОТО: Мбапе наградата за најдобар млад играч ја прослави со нов луд имиџ

0

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе синоќа го презентираше својот нов имиџ.

Одличниот француски фудбалер во понеделникот ја освои наградата за најдобар млад играч на годината, а истото очигледно одлучи да го прослави со нов имиџ.

За натпреварот против Старазбур, Мбапе се појави со иста фризура, но со друга боја на косата – сребрена!

Сепак, новиот имиџ ниту на него, ниту на ПСЖ не им донесе многу среќа со оглед на тоа што одиграа само 1:1 на гостувањето против далеку послабиот ривал.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…