Дома Луд Спорт ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

0

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа.

„Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на Роналдо.

Португалецот во таа прилика го крена дресот и ги покажа стомачните мускули, а после мечот Лингард на Инстаграм објави своја фотографија и праша: Кој е подобар?

View this post on Instagram

Who Did It Better? 😂😂 #99 #CR @jlingz

A post shared by JLingz 🔱 (@jesselingard) on


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трансферот договорен: Рабио ја избра Барселона!

Ѕвездата на ПСЖ Адриен Рабио следното лето ќе го облече дресот на Барселона, пренесува „Му…