Дома Офсајд Фото: Запознајте ја наубавата ракометарка на Балканот!

Фото: Запознајте ја наубавата ракометарка на Балканот!

0

19-годишната Матеа Плетиковиќ е една од најталентираните хрватски ракометарки, но исто така плени и со својата убавина.

Својот талент го покажа на Европското првенство до 17 година во 2015 година, а потоа доби неочекуван повик од тогаш актуелниот европски шампион Будуќност.

Младата Матеа покраш на фудбалските терени, блеска и надвор од нив, а многумина тврдат дека е најубавата ракометарка на Балканот.

Nova godina,novi izazovi!💪🏻😁

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on


Следете го Sportski.mk и на


😁😁😁

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

😁

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

😃😃😃

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Не вреди само Савиќ повеќе од „стотка“: Неговата девојка го покажа жешкото тело на скапоцена јахта (фото)

Сергеј Милинковиќ Савиќ во овој момент е еден од најбараните фудбалери во светот. Србинот …