Дома Фудбал Останато ФОТО: Дали ова е знак дека Мбапе останува во Монако!?

ФОТО: Дали ова е знак дека Мбапе останува во Монако!?

0

Фудбалерите на Монако минатата недела ги започнаа подготовките за новата сезона, а вчера го одиграа пријателскиот натпревар против ПСВ.

Веројатно најголемото засилување за Монако ова лето е останување на младиот напаѓач Килијан Мбапе, иако многу играчи го напуштија Кнежевството ова лето. Мбапе вчера играше против ПСВ и на многумина им „падна на око“ тоа што има нов број.

Откако Бернандо Силва замина во Манчестер Сити, дресот со број десет остана празен, а сега истиот го задолжи Мбапе. Дали ова е знак дека Мбапе останува во Монако и покрај големиот интерес од големите клубови во Европа останува да видиме.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Останато

Проверете

Ова е најдобриот голман на светот: Во овој момент Каталонците поседуваат „незаменливо чудо“

Марк Андре тер Штеген е најдобриот голман на светот. Така барем тврди дефанзивецот на Барс…