Дома Фото Фотографија на Мане го збуни фудбалскиот свет

Фотографија на Мане го збуни фудбалскиот свет

Фотографијата на сенегалниот фудбалер Садио Мане која потекнува од амбасадата на Саудиска Арабија во Дакар, предизвика целосна забуна во светот на фудбалот.

Познато е дека напаѓачите сакаат клубови од оваа земја, па многумина помислија дека тој е подготвен да ја прифати понудата. Сепак, тој нема намера да го напушти Баерн.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Садио Мане нема намера да го напушти Баерн и да замине во Саудиска Арабија. Иако фудбалерот на Сенегал од оваа земја има богати понуди, неговата цел е да остане во Минхен и борбата за трофеи.

Фотографија на Манеа во амбасадата на Саудиска Арабија во Дакар во јавноста се појави вчера. Многумина мислеа дека прифатил една од понудите, но напаѓачот всушност отиде по виза за да ја посети Мека.

“Садио Мане нема намера да оди во Саудиска Арабија. Неодамнешната фотографија која кружеше на социјалните мрежи нема никаква врска со потенцијален трансфер.

Тој доби виза бидејќи планира да ја посети Мека. Тој сака да остане во Баерн”, Билд. – изјави новинарот Кристијан Фалк.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…