Дома Останати Фотографии од автомобилот на Тајгер Вудс после несреќата 📸

Фотографии од автомобилот на Тајгер Вудс после несреќата 📸

Вчера пристигна веста за собраќајката која ја доживеа легендарниот Тајгер Вудс.

Вудс несреќата ја доживеа во Лос Анџелес кога изгубил контрола над возилото и излетал од патот и неколку пати се превртел. За среќа Вудс успеал да ја преживее несреќата, но се здобил со сериозни повреди.

Брзо бил префрлен во болница каде што веднаш бил опериран, а од неговиот тим потврдија дека има тешки повреди на нозете.

Операцијата поминала во најдобар ред и Вудс после операцијата комуницирал со докторите. Пред него сега е долг процес на опоравување и јасно е дека повеќе нема да го видиме на теренот со голф палка во рацете.

На социјалните мрежи се појавија и фотографии на кои одблиску може да се види како изгледа неговиот автомобил после несреќата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Нејмар: Планирам да станам професионален покер играч

Бразилскиот фудбалер Нејмар во овој момент е еден од најплатените фудбалери во светот, а н…