Дома Фудбал Репрезентации Фотогалерија: Македонија го одработи последниот тренинг пред Косово

Фотогалерија: Македонија го одработи последниот тренинг пред Косово

Македонската фудбалска репрезентација утре на Арената „Тодор Проески“ го пречекува Косово во полуфиналниот натпревар од Лигата на нациите.

Освен Елиф Елмас кој е позитивен на коронавирус и остана во Италија тренерот Ангеловски ги има на располагање сите фудбалери кои беа повикани.

Утрово нашата селекција го одработи последниот тренинг пред важниот дуел против Косово, а најголем адут на селекторот Ангеловски е капитенот Горан Пандев кој успеа да се врати од Џенова и најави дека ќе го даде својот максимум во овој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Дибала ќе вози „Ламборгини“ специјално изработено за него вредно 400.000 евра 🎥

На почетокот на оваа недела Роналдо од фабриката на Ферари во Маранело ја збогати својата …