Дома Фудбал Лига на шампиони Фото+Видео: Рим ќе го запамети денот кога навивачите на ЦСКА гостуваа на „Олимпико“

Фото+Видео: Рим ќе го запамети денот кога навивачите на ЦСКА гостуваа на „Олимпико“

Рим добро ќе го запамети денот кога навивачите на ЦСКА гостуваа да го бодрат својот клуб.

Инцидентот со ескалаторот (тука) пред почетокот на натпреварот како да беше само вовед…

Италијанските медиуми наведуваат двајца Руси и еден Италијанев биле уапсен и во тепачка која избила пред самиот почеток на натпреварот.

Се наведува и дека полицијата идентификувала 15 навивачи на Рома.

Наводно една од тепачките избила во близина на стадионот, а една на плоштадот „Манчини“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…