Дома Луд Спорт ФИФА 20 се промовира утре – еве какви промени ќе бидат воведени! (ВИДЕО)

ФИФА 20 се промовира утре – еве какви промени ќе бидат воведени! (ВИДЕО)

„ЕА Спортс“ на официјалниот Твитер профил со видео потврди дека утре на 8-ми јуни ќе биде претставена ФИФА 20 во склоп на „ЕА Плеј“ конференцијата која се одржува овој викенд.

Пред претставувањето на новата ФИФА „ЕА Спортс“ објави низа промени кои планираат да ги воведат во новиот производ. Така на некој начин ги признаа грешките кои ги имаше ФИФА 19.

Во ФИФА 20 можеме да очекуваме поинаква ителегенција на одбранбените играчи. Играчите од одбраната нема така често да влегуваат во дуели и блокови, а ќе имаат по бавни реакции. Покрај тоа има и промении во рачното контролирање на играчите. Сето тоа се воведува за играчите да се навикнат се почесто сами да играат одбрана, место да чекаат самите играчи да ја расчистат ситуацијата.

Промени има и во ситуациите „еден на еден“ и тоа во корист на напаѓачите. Голманите ќе останат без неверојатниот рефлекс, а прецизноста на шутирањето ќе се зголеми.

Се воведува и поголема можност за грешка во дриблањето, подобро менување и контролирање на играчот при изведувањето на прекините. Сите тие работи „ЕА Спорт“ не успеа да ги порави во ФИФА 19.

Како и да е останува да видиме што какво ќе биде претставувањето викендов. Конференцијата на претставувањето ќе може да се гледа во живо на официјалните канали на компанијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Погледнете како изгледа авионот од 66 милиони фунти на Абрамович (ФОТО)

Сопственикот на Челзи, рускиот бизнисмен Роман Абрамович поседува импресивен авионски парк…