Дома Останати Авто Мото Ферари го претстави болидот за новата сезона 🎥

Ферари го претстави болидот за новата сезона 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италијанскиот гигант Ферари го претстави болидот „СФ-23“ со кој ќе се натпреварува во новата сезона во Формула 1.

Ферари ќе се обиде со Карлос Саинц и Шарл Леклер да ја нападне титулата во најбрзиот караван во светот.

Секако на болидот најмногу е застапена стандардната црвената боја, тука е и црната. Треба да се спомене дека во меѓувреме во екипата претрпе многу промени.

Од тимот си замина Матија Биното, додека на негово место пристигна Фредрик Васер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…