Дома Фудбал Останато Фелипе Мело збесна: По финалето тргна да се тепа со фудбалерите на Манчестер Сити 🎥

Фелипе Мело збесна: По финалето тргна да се тепа со фудбалерите на Манчестер Сити 🎥

Ветеранот во светскиот фудбал кој во Европа се памети по неговиот темперамент учествуваше во проблеми и по финалето на Светското клупско првенство каде што со неговиот Флуминенсе беше поразен од Манчестер Сити со 4:0.

Поразот очигледно Мело тешко го поднесе, па вербалниот дуел помеѓу Грилиш и Мартини кој не беше толку страшен беше причина да избувне.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Бразилецот ја забеллежа ситуацијата и тоа беше причина да го нападне Грилиш, а потоа тука дојде и Кајл Вокер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…