Дома Фудбал Репрезентации „Фала му на бога што не игравме против цела Македонија“ – „Мирор“ со ироничен наслов ги „пецна“ фудбалерите по ремито

„Фала му на бога што не игравме против цела Македонија“ – „Мирор“ со ироничен наслов ги „пецна“ фудбалерите по ремито

Aнглиските медиуми не штедеа критики за репрезентативците, иако Англичаните и пред вчерашниот натпревар го имаа обезбедено пласманот на Европското првенство.

Еден од насловите кои се издвојуваат го имаа новинарите на „Мирор“ кои иронично се заблагодаруваат што не играле против цела Македонија.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Фала му на бога што не моравме да играме против цела Македонија“, стои на насловната страна во денешното издание.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…