Дома Луд Спорт Факт кој покажува колку Дражен беше популарен: Погледнете ја играта „Дражен Петровиќ Баскет“! (Видео)

Факт кој покажува колку Дражен беше популарен: Погледнете ја играта „Дражен Петровиќ Баскет“! (Видео)

0

Koлку Дражен Петровиќ беше популарен зборува и податокот дека во 1989 година фирмата „Тopo Soft“ издаде видеоигра под имеото „Дражен Петровиќ Баскет“. Иако денешната НБА 2018 има „нешто“ подобра графика, погледнете ја играта посветена на прерано почитаниот кошаркар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: ОТКРИЕНО – Еден од Хрватските хулигани во дербито е познат ММА борец!

Дамир Товариќ бил еден од хрватските хулигани кои учествуваа во нападот на Гробарите. 156 …