Дома Останати Кошарка НБА Уште една „бомба“ во НБА: Трејдуван Кевин Дурант!

Уште една „бомба“ во НБА: Трејдуван Кевин Дурант!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Бруклин Нетс кој имаше амбиции и за шампионскиот прстен во НБА брзо се распадна.

Откако клубот го напушти Кајри Ирвинг, сега и Кевин Дурант одлучи да се пресели од истокот на Западот.

Дурант стана нов играч на Феникс Санси кои во замена за Дурант во Бруклин ќе ги испратат Микел Бриџис, Камерон Џонсон, Џае Краудер как ои дури четири пикови од првата рунда, објавија Адријан Војнаровски и Шемс Чарани, кошаркарски новинари кои се најупатени во НБА трејдовите.

Во Феникс покрај Дурант се сели и Ти Џеј Ворен. Бруклин ги доби пиковите на драфтот 2023, 2025, 2027 и 2029 година што значи дека ќе можат одново да почнат да го градат новиот тим.

Дурант со Крис Пол, Девин Букер и Диандре Ејтон ќе се обиде на Феникс да му го донесе шампионскиот прстен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…