Дома Трансфер зона Уште еден фудбалер на Барселона ќе потпише за Интер Мајами?

Уште еден фудбалер на Барселона ќе потпише за Интер Мајами?

Серхио Роберто е свесен дека ги минува последните месеци во својот матичен клуб.

Споед последните информации, Роберто и покрај понудите од Саудиска Арабија нема намера да заминува истокот. Него го привлекува животот во Америка и се очекува нова дестинација да му биде некој клуб од МЛС.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Целата ситуација Роберто ја помина во Барселона за која дебитираше уште под водство на Пеп Гвардиола во 2011 година.

Потекнува од „Ла Масија“ и неколку години наназад е еден од капитените. Сезонава стана главен капитен по заминувањата на Серхио Бускетс и Жорди Алба.

Во Интер Мајами во САД веќе се Суарез, Меси, Алба и Бускетс, па нема да биде изненадување ако летово и тој им се придружи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…