Дома Видео УФЦ спектакуларно ја најави борбата на Кабиб и Тони Фергусон (ВИДЕО)

УФЦ спектакуларно ја најави борбата на Кабиб и Тони Фергусон (ВИДЕО)

Кабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон ќе се борат на 18. април во Бруклин и тоа ќе биде борба за титулата во лесна категорија.

Фергусон ќе се обиде да ја одземе титулата од Кабиб, а УФЦ сега објави промо видео за оваа зборба.

Во видеото се прикажните најдобрите детали од борбите на двајцата фантастични борци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тажна вест за шампионот: Почина таткото на Кабиб од коронавирус

Таткото на УФЦ ѕвездата, Кабиб, Абдулманап Нурмагомедов почина на 57 годишна возраст од ко…