Дома Останати Тенис Успешен старт на 2023: Лина Ѓорческа со победа ја започна годината

Успешен старт на 2023: Лина Ѓорческа со победа ја започна годината


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонската тенисерка Лина Ѓорческа славеше во првото коло на турнирот во Талин, Естонија со 2-0 во сетови, односно 6-2 и 6-4 против Радка Зелницкова.

Ѓорческа немаше проблеми против Зелницкова, која ја реши за 80 минути и ја оправда фаворитската улога на стартот на 2023 година.

Македонката во следно коло ќе се бори против 28-годишната Андреа Лазаро Гарсија од Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…