Дома Македонски спорт Убаво е да се гледа ваква слика на Jужна! (ФОТО)

Убаво е да се гледа ваква слика на Jужна! (ФОТО)

Денес Македонија игра важен натпревар против Словенија во квалификациите за ЕП и може да се каже дека репрезентацијата има одлична поддршка.

Како и што се најавуваше арената „Тодор Проески“ не е полна, но има солиден број на гледачи. Јужната трибина е исполнета скоро до последното месот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Играчите на Реал во саботата немале „лек“ за Барди (ФОТО)

Во сабота се одиграа неколку интересни натпревари, а помеѓу фудбалерите во натпреварите ко…