Дома Видео Убавината на ЕП: Украински фанови пеат: Македонија, Македонија!🎥

Убавината на ЕП: Украински фанови пеат: Македонија, Македонија!🎥

Македонската фаланга беше вистинска атракција во Букурешт на првите два меча од Европскот првенство.

На македонските фанови им се оствари сонот да ја гледаат репрезентацијата на големо натпреварување и направија вистинска инвазија во Букурешт за да им дадат поддршка на фудбалерите.

Убавината на Европското првенство е и дружењето на фановите и пријателството, а доказ за тоа е како Украинците скандираа „Македонија, Македонија“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Немаше среќа: Додека го прославуваше погодокот си ги скина лигаментите 🎥

Полскиот фудбалер Бартош Капустка беше стрелец за Легија во победата над Флора во второто …