Дома Фудбал Лига на шампиони Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

ПСЖ и Аталанта вечерва од 21 часот го играат својот четвртфинален натпревар во ЛШ.

Со тој натпревар тргнува завршницата на ЛШ во Лисабон, а дуелот помеѓу ПСЖ и Аталанта се очекува да биде возбудлив.

Парижаните се фаворити иако неколку играчи се надвор од конкуренција, а под знак прашалник беше и настапот на Мбапе, но францускиот препрезентативец ќе биде на располагање на Тухел.

„Ако нешто во меѓувреме не се случи, утре ќе биде во тимот.“ – изјави Тухел, па даде коментар и за натпреварот против Аталанта:

„Тоа ќе биде тежок натпревар. Имаме голем предизвик, но секогаш има можности“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…