Дома Фудбал Останато Тухел откри кога Нејмар ќе се врати на теренот

Тухел откри кога Нејмар ќе се врати на теренот

0

Бразилскиот фудбалер Нејмар очигледно ќе биде подготвен за гостувањето против Црцена Звезда во последното коло од групната фаза во Лигата на Шампионите.

Нејмар веќе некое време има проблеми со повредата на препоните, поради што го пропушти гостувањето против Стразбур во рамките на Лига 1. Тренерот Томас Тухел изјави дека Нејмар изминативе денови работи на посебна програма, а на остатокот од екипата би требало да се приклучи во петок или недела.

„Програмата по која работи е иста како и онаа кога беше повреден во репрезентацијата. Неколку дена ќе тренира индивидуално, а потоа ќе се проклучи на тимот. Мислам дека тоа ќе биде во петок или недела“, изјави Тухел.

Потсетуваме, ПСЖ нема да игра во Лига 1 за викенд, бидејќи нивниот натпревар против Монпелје е откажан, па сета концентрација е кон натпреварот во ЛШ против Црвена Звезда.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …